Sernak Yapı Malzemeleri ve Orman Ürünleri

Sernak Tyvek ve Tyvek Fiyatları (Tayvek)

SERNAK TYVEK SOLID VE FACADE

UYGUN TYVEK FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

 

1 Rulo = 150 M²


TYVEK® Nefes Alan Su YalItIm Örtüsü

Tyvek®, % 100 HDPE(Yüksek Yoğunluklu Polietilen) maddesinden elde edilen sonsuz yapıdaki elyafların patentli özel bir ısıl işlemle bağlanması ile üretilen, tüm dünyada 30 yılı aşkın bir süredir milyonlarca evde kullanılarak kendisini kanıtlamış, dünyanın en çok tercih edilen Nefes Alan Su Yalıtım Örtüsü’dür.

Tyvek® yapıyı yağmur, kar suyu ve rüzgarla birlikte taşınan nemden korur. Yapı içerisinde oluşan nemin duvar ve çatıdan serbestçe çıkmasına imkan verirken, ısıtılmış veya soğutulmuş havayı yapı içerisinde tutarak kaçışını engeller. Bu özellikleri ile hem yapının korunmasını sağlar, hem de binanın ısıtılması veya soğutulmasında enerji tasarrufunu arttırır.

Neden Tyvek® ?

ENERJİ TASARRUFUNA KATKI

Yapılarda enerji tasarrufunu %30 oranında artıran akılcı çözüm

YAPINIZ KORUMA ALTINDA

Çatı ve cephenizi yağmur, kar suyu, nem ve rüzgarın zararlı etkilerinden korur.

KURU, UZUN ÖMÜRLÜ ÇATI ve CEPHE MALZEMELERİ

Üstün su buharı geçirgenlik özelliği ile yapınızdan nemi uzaklaştırır. İzolasyon malzemelerinin ıslanarak işlevini yitirmesini önler ve ısı yalıtım malzemesinin uzun ömürlü olmasını sağlar.

HAVA GEÇİRMEZLİK ÖZELLİĞİ

Yapınıza zarar veren nemi dışarı atarken, enerji harcanarak ısıtılmış veya soğutulmuş olan iç ortam havasını bina içerisine hapseder.  

DÜNYANIN EN ÇOK TERCİH EDİLEN MARKASI 

Tüm dünyada 30 milyondan fazla binayı kaplamış, 200 yıllık geçmişe sahip DuPont’un yarattığı ve geliştirdiği, dünyanın en çok tercih edilen “Su Buharı Geçişine Açık Su Yalıtım Örtüsü” ’dür.

50 YIL BOYUNCA HİZMET VEREBİLME

Tyvek®, benzersiz üretim prosesi sonucunda elde edilen yapısı ile 50 yılı aşkın bina ömrü boyunca işlevini aynı düzeyde korur.

 
TrioTex
NEFES ALAN SU GEÇİRİMSİZ ÖRTÜ

TrioTex, nefes alan ancak su geçirmeyen, üç katmanlı, üstün özelliklere sahip yapı malzemesidir.

ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

TrioTex'in ana katmanı ortasındaki "melt blown" yöntemiyle üretilmiş film tabakasıdır.

TrioTex ana katmanı bir kumaş veya tela değildir. Ancak mikroskop altında görülebilecek küçüklükte gözenekleri sayesinde havadaki nemin geçmesine izin verirken, daha büyük molekül büyüklüğüne sahip olan suyun geçişine izin vermez.

Altındaki ve üstündeki yardımcı katmanlar hem malzemeye inşaat koşullarına karşı dayanım kazandırmakta hem de ana katmanı korumaktadır.

TrioTex tek katmanlı ürünlerden ayırt edilmesi için iki renkli olarak üretilmiştir. Nefes alan su yalıtım örtüsü olarak satılan alternatif ürünlerin tek renkli veya iki renkli olmasına ve teknik özelliklerine dikkat ediniz.

YAPIYA FAYDALARI

Nemi yapıdan uzaklaştırır
TrioTex, neredeyse bir örtü yokmuş gibi su buharının geçişine izin verir. Böylece küf, bakteri oluşumunu önler. Isı yalıtım malzemesinin kuruluğunu sağlar; dolayısı ile yapının ömrünü uzatır.

Su yalıtımı sağlar
TrioTex dışarıdan gelen yağmur suyu ve kara karşı geçirimsizdir.

Hava akımlarının binaya girişini engeller
TrioTex kullanarak kapalı çatılarda bile, nefes alan bir ortam yaratabileceğiniz için, çatınızın açık olmasına gerek yoktur. Böylece, havalandırmalı çatı yapmayarak, ısı yalıtım verimini arttırıp enerji tasarrufu sağlar.

AVANTAJLARI

 • Su geçirmez
 • Hafiftir
 • Yüksek dayanıma sahiptir
 • Nefes alır
 • Uzun ömürlüdür
 • Uygulaması kolaydır
 • Hava bariyeridir
 • Delinmeye dayanıklıdır
 • Ekonomiktir

TRIOTEX KULLANIM ALANLARI

SIDING

Binanın cephesinde ahşap karkas oluşturulduktan sonra tercih edilen kalınlıkta ısı yalıtım malzemesi (taş yünü, xps, eps, vs.) karkas platformun arasına yerleştirilip, cepheye sabitlenir. Ardından binanın tüm cephesi TrioTex F-90 ya da TrioTex F-110 ile bohçalanır. Üzerine siding montajı yapılır.

Burada TrioTex, siding kaplamanın birleşim yerlerinden giren havayı keserek ısı kaybını azaltır. Aynı zamanda, boşluklardan girebilecek yağmuru ve karı tahliye eder. Su buharını güvenli biçimde dışarı vererek küflenmeyi ve çürümeyi engeller.

GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİ

TrioTex R-A 160, TrioTex R-130 ve TrioTex F-110 binaların dışında ahşap, granit doğal taş, seramik, beton ve metal profil giydirme cephe sisteminin bir parçası olarak uygulanmaktadır.

METAL ÇATI

TrioTex R-130 nefes alan örtü ve TrioTex R-FX buhar kesici; uzay çatı, çelik çatı veya taşıyıcı profil üzerine sırayla

 • Trapez Levha,
 • TrioTex R-FX 180 buhar kesici,
 • Tali aşık,
 • Isı yalıtım ürünü (taş yünü, polistren levha),
 • OSB Levha,
 • TrioTex R-130 nefes alan su geçirimsiz örtü
 • Kenet paneli monte ederek oluşturulan sistemin koruyucu elemanlarıdır.

TrioTex R-FX buhar kesici örtü binanın meydana getirdiği nemi tamamen keserek ısı yalıtım malzemesinin kuru ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Ayrıca yansıtıcı yüzeyi sayesinde enerji tasarrufu sağlar.

TrioTex nefes alan su geçirimsiz örtü ise dışarıdan gelebilecek kar ve yağmura karşı bir kalkan oluşturur. Isı yalıtımını koruyarak suyu tahliye eder. Mükemmel nefes alma özelliği sayesinde su buharını sistemden uzaklaştırır.

KİREMİT

Isı yalıtım malzemesinin üzerine uygulanan TrioTex R-130 üzerine kiremitlerinizi kolayca döşeyebilirsiniz. Çatınızda suyu uzaklaştırmanın yanında nefes alan yapısı ile nemli havayı çatıdan dışarı atar, kuru bir ortam yaratırsınız. Bu sayede su yalıtım örtüsü olarak ruberoid adı verilen zift emdirilmiş karton ya da membran kullanılan uygalamalarda karşılaşılan çatı ahşabının çürümesi, küf ve bakteri gibi sağlıksız ortam koşullarının oluşmasının önüne geçersiniz. Isı yalıtım plakanızın ömrünü ve performansını artırabilirsiniz.